Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy
15/08/2015

Golf dla każdego

W sobotę 15 sierpnia 2015 w Royal Krakow Golf&CC w Ochmanowie odbył się I Piknik z golfem pod hasłem "Golf dla każdego". Piknik miał na celu popularyzowanie zdrowego trybu życia i nauki gry w golfa wśród Lionów, ich przyjaciół oraz zaproszonych gości, integrację krakowskich Lionow, przybliżenie lionizmu jako działalności charytatywnej zgodnej z haslem "We serve". Nie zapomnieliśmy o naszych podopiecznych i naszych celach -zorganizowaliśmy zbiórkę "cegiełek" na działalność prospołeczną LC Kraków Stańczyk oraz na organizację II Światowego Festiwalu Piosenki Dla Niewidomych i Niedowidzących, który odbędzie się w Krakowie w listopadzie 2015 r.
W ramach tej charytatywnej imprezy sportowej zorganizowano "akademię golfa" oraz Międzynarodowy Otwarty Turniej Golfowy (18-dołkowy dla zaawansowanych golfistów, 9-dołkowy dla początkujących golfistów w formacie: stableford netto i strokeplay brutto).
Imprezie towarzyszyło wielkie grillowanie przy muzyce, słuchano także utworów z poprzedniego festiwalu piosenki dla niewidomych i niedowidzących. W „akademii golfa” uczestniczyli Lioni z LC Kraków Stańczyk, LC Kraków Bona Sforza oraz goście, a zajęcia z nimi przeprowadzili charytatywnie trenerzy (pro): Wiesław Klima, Juan Ochoa oraz Dominik Parandyk. Część teoretyczną akademii jak i organizacją turniejów zajęła się dyrektor Royal KG&CC Liliana Kula.
Piknik odwiedzili i wsparli również Lioni z LC Kraków Stare Miasto. Wszyscy uczestnicy, w tym dzieci (piknik miał także charakter rodzinny) jak i prowadzący, mimo upału spisywali się świetnie, a spragnieni i głodni mogli posilić się przy pełnych stołach i grillu, przygotowanym przez panią Kasię Kulę. W trakcie podsumowania wyników sportowych wręczono trofea sportowe i upominki. Najlepszym golfistą turnieju "Golf dla każdego'' został Tomasz Mach, który w klasyfikacji strokeplay brutto zajął I miejsce i wygrał także zawody longest drive, uderzając piłeczkę na rekordową odległość 324m. II miejsce zajął Bożydar Wiktor, III miejsce Jan Dworzański. Konkurs nearest to the pin wygrala Katarzyna Wiktor. W głównym konkursie w kategorii stableford netto I miejsce zajął Robert Dykacz, II miejsce Adam Dębowski, a III miejsce Bożydar Wiktor (więcej informacji na stronach Royal Kraków Golf&CC). Wśród graczy początkujących (zielona karta, ukończonych 9 dołków) wygrała Malgorzata Niechciał przed Urszulą Niewiarowską. Największe sportowe emocje wzbudzał bez wątpienia konkurs Hole-in-One z nagrodą w postaci 9-dniowej podróży "Golf Safari w RPA" - dumą Afryki. Na zakończenie Prezydent LC Kraków Stańczyk Urszula Janas podziękowała wszystkim uczestnikom I Pikniku z Golfem "Golf dla Każdego", która pisemne podziękowania za współpracę wręczyła:

• właścicielowi pola golfowego Constantowi Thunnissenowi i manager Lilianie Kuli z Royal Kraków Golf &Country Club,
  • za wsparcie finansowe działalności LC Kraków Stanczyk w 2014 roku Janowi Dworzanskiemu,
  • za wsparcie rzeczowe i finansowe w organizacji I Pikniku z golfem Marii Waliczek i firmie Farmona, Hannie i Kazimierzowi Żytkowiczom i firmie Wikar, Bogdanowi Janas i FHP Janas oraz biuru podróży Travel Me .

Informacje zebrała Ula Janas
Prezydent LC Kraków Stańczyk
inicjator i pomysłodawca tego sportowego spotkania
zdjęcia: Malka Blicharska (LC Kraków Bona Sforza)